Działania Bieżące

Ćwiczenia antyterrorystyczne i pożarowe
27 października 2021,

w na terenie zielonogórskiej elektrociepłowni odbyły się pierwsze w historii ćwiczenia współpracujące Państwowej Straży Pożarnej i Policji. Ćwiczenia były trudne z racji podwójnego zagrożenia: ataku terrorystycznego z przejęciem zakładnika oraz wznieceniem pożaru na czwartym piętrze budynku administracyjnego. 

Scenariusz zakładał wdarcie się uzbrojonego osobnika do biurowca, który zaprószył ogień oraz wziął zakładnika.

Po uruchomieniu się syren alarmowych oraz pierwszych imitowanych strzałach oddanych przez napastnika, pracownicy ewakuowali się z budynku. Na miejsce przybyło 5 jednostek straży pożarnej, trzy policyjne patrole oraz Samodzielny Pododdział Kontrterrorystyczny.

Po zapoznaniu się z sytuacją oraz planem pomieszczeń pododdział przystąpił do akcji odbicia zakładnika i zatrzymania terrorysty.

Po opuszczeniu budynku przez antyterrorystów do akcji wkroczyli strażacy, którzy przystąpili do ewakuacji pracowników z zadymionego, czwartego piętra.

Obie akcje przebiegły sprawnie i zakończyły się sukcesem.

Ćwiczenia pozwoliły sprawdzić w praktyce obowiązujące procedury oraz zweryfikować znajomość zasad postępowania w przypadku zagrożenia do momentu przybycia służb ratowniczych. Podczas odprawy podsumowującej ćwiczenia, Komendanci Policji oraz PSP zgodnie podkreślali jak duże znaczenie ma współpraca i komunikacja podczas akcji.

Warto dodać, że obserwatorami ćwiczeń byli uczniowie klasy policyjnej.

 

Dzień otwarty dla mediów
22 października 2021,

w zielonogórskiej elektrociepłowni gościliśmy lokalnych dziennikarzy. Spotkanie rozpoczęło się krótką konferencją, w której udział wzięli Tomasz Woś, Wiceprezes Zarządu oraz Małgorzata Ptak-Bystrzyńska, Dyrektor Handlu i Rozwoju.

Pytania dziennikarzy dotyczyły prowadzonych na terenie  miasta prac, inwestycji, kierunków rozwoju. Pani Dyrektor szczegółowo omówiła prowadzone projekty rozwojowe, związane z rozbudową sieci ciepłowniczej oraz zadania realizowane w ramach Strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Nie zabrakło pytań związanych z modernizacją pracujących urządzeń wytwórczych. Odpowiedzi udzielił Wiceprezes informując o planowanej modernizacji turbiny gazowej.

Główną atrakcją było oprowadzenie dziennikarzy po elektrociepłowni. Przewodnikiem był Wiceprezes Tomasz Woś, który w przystępnych słowach opisywał procesy technologiczne związane z wytwarzaniem  energii elektrycznej oraz ciepła sieciowego. Największym zainteresowaniem cieszyło się zwiedzanie Bloku Gazowo – Parowego.

Na zakończenie pobytu  goście otrzymali materiały prasowe wraz z drobnym upominkiem.

Elektrociepłownia świętowała Dzień Energetyka
19 października 2021,

w Sali Kameralnej zielonogórskiej Filharmonii odbył się uroczysty koncert z okazji Dnia Energetyka z udziałem Zarządu Spółki, Dyrektorów Pionów oraz przybyłych Pracowników.

Przed koncertem odczytany został list Prezesa Zarządu PGE Energia Ciepła Przemysława Kołodziejaka, skierowany do pracowników. W dalszej kolejności głos zabrali Prezes Zarządu Radosław Czapski oraz Wiceprezes Zarządu Tomasz Woś. Nie zabrakło podziękowań, podsumowań a także życzeń skierowanych do przybyłych.


Istotną część wieczoru stanowił występ Quartet Thalloris. To założony w 2019 roku żeński zespół smyczkowy składający się z muzyków, solistów Filharmonii Zielonogórskiej im. Tadeusza Bairda. Artystki połączyło zamiłowanie do muzyki kameralnej, szerokie spojrzenie na sztukę i chęć dzielenia się wspólną pasją z innymi. Kwartet, w sposób profesjonalny, z zaangażowaniem i entuzjazmem zaprezentował utwory muzyki barokowej, klasycznej oraz współczesnej. Nie zabrakło niespodzianek w postaci anegdot czy zagadek dotyczących prezentowanych utworów.


Po koncercie goście zaproszeni zostali do foyer na poczęstunek. Wieczór kończyły długie rozmowy, wymiana wrażeń. Zgodnie podkreślano, jak ważne są bezpośrednie relacje i możliwość ponownego spotkania się po pracy.

ELEKTROCIEPŁOWNIA ZIELONA GÓRA SPONSOREM ZIELONOGÓRSKIEJ SZKÓŁKI ŻUŻLOWEJ
15 czerwca 2021

Elektrociepłownia „Zielona Góra”, należąca do PGE Energia Ciepła, z Grupy PGE, utrzymuje współpracę z Zielonogórskim Klubem Żużlowym Falubaz, zostając sponsorem szkółki żużlowej na kolejny rok.

Podpisana w siedzibie Klubu umowa jest kontynuacją współpracy z lat poprzednich. Dzięki finansowemu wsparciu młodzi adepci sportu żużlowego będą mogli rozwijać swoje talenty, by w przyszłości stanowić o sile zielonogórskiej drużyny.

- Elektrociepłownia Zielona Góra współpracuje z klubem żużlowym od lat. Wspieramy młodych zawodników zielonogórskiego sportu, umożliwiając im dalszy rozwój. Jako zielonogórskie przedsiębiorstwo angażujemy się w lokalne projekty sportowe i społeczne – mówi Krzysztof Kwiecień, Prezes Zarządu Elektrociepłowni „Zielona Góra”.

Szkółka żużlowa organizuje systematyczne szkolenia sportowe dla młodzieży, w zakresie sportu żużlowego przy pomocy fachowej kadry trenersko – instruktorskiej. W ramach swojej działalności zrzesza i aktywizuje dzieci i młodzież do uprawiania sportu żużlowego – jednej z najpopularniejszych dyscyplin sportu w Zielonej Górze. Ubiegłoroczne sukcesy młodzieżowców w postaci obrony tytułów mistrzowskich w turniejach Młodzieżowych Mistrzostw Polski par klubowych oraz Drużynowych Mistrzostw Polski juniorów świadczą o wysokiej jakości szkolenia. 

- Elektrociepłownia Zielona Góra od wielu lat należy do grona najważniejszych partnerów zielonogórskiego klubu. Dotyczy to wsparcia na wielu płaszczyznach. Nasze relacje oparte są na wzajemnym zaufaniu i szacunku. Sezon 2021 jest dla nas pod wieloma względami wyjątkowy. Wychowankowie naszego klubu odgrywają bardzo ważną rolę w ekstraligowym zespole. Mamy też za sobą bardzo udany nabór do szkółki żużlowej. Już wkrótce 15 młodych chłopców rozpocznie swoją żużlową przygodę. Wierzę, że w tej grupie znajdą się przyszli reprezentanci naszego zespołu w rozgrywkach ligowych. To wszystko nie udałoby się, gdyby nie wsparcie takich partnerów, jak zielonogórska elektrociepłownia  – podkreśla prezes zielonogórskiego klubu Wojciech Domagała.
 
   

 

Grupa Kapitałowa PGE

PGE Energia Ciepła S.A.

Elektrociepłownia „Zielona Góra”
należy do PGE Energia Ciepła,
spółki z Grupy Kapitałowej PGE